ME500 Çift Yönlü Doğrama Folyosu

ME500-EW Çift Yönlü Doğrama Folyosu, değişken derz ölçülerinin ve hareketin absorbe edilmesi için polietilen kopolimer filmli yırtılmaz dokuma bir kumaşa sahiptir.

   

  Bilgi / Teklif İste
  Aşağı Kaydır

  Ürün; BBA, kapı ve pencerelere yönelik DIN 4108-7 planlama ve montaj kurallarına ve RAL Kalite Güvencesi Birliğinin esaslarına uygundur. Doğramanın yalıtımı için duvara butil yapışkan ile kapı ve pencerelere ise kendinden yapışkanlı bir bant ile monte edilir. ME500-EW ürününde kasaya yapışmayı sağlayan kendinden yapışkanlı şerit, ürünün hem iç hem dışında mevcuttur. Bu sayede detayınıza bağlı olarak yapıştırma şeklinizi siz belirleyebilirsiniz.Ürün, özel olarak tasarlanmış reaktif bir yalıtıma sahiptir. Su buharı geçirgenlik değeri (sd değeri), derz içerisindeki neme bağlı olarak değişir. Bu sayede ürün, dışta kullanıldığında nefes alabilen su yalıtım membranı, içte kullanıldığında ise hava ve su sızdırmazlığı sağlayan bir membran olarak görev alan akıllı bir üründür.Akıllı reaktif sistem, derzin her zaman maksimum hızda kurumasını sağlar ve su buharının dışarı atılımı ile mekanda yoğuşma ve küflenme riskini azaltırME500-EW Çift Yönlü Doğrama Folyosu, iç ve dış kısım derzlerin sızdırmazlığı için geliştirilmiş akıllı membrandır. Nefes alabilir ve doğrama derzlerinde mükemmel yalıtım sağlar.Özellikle doğrama derzlerinde olmak üzere, bitiş detaylarında sızdırmazlık için de kullanılır.

  Ambalaj

  Renk: Gri

  Genişlik (mm)

  Rulo/Karton

  Metre/Karton

  EW 100

  3

  150

  EW 140

  2

  100

  EW 200

  2

  100

   

  Temel Faydalar

  • Şiddetli yağmura ve rüzgara karşı hava izolasyonu (600 Pa)
  • i3 sistemine ait 10 yıl performans garantisi Kapı ve pencere uygulamalarında kolay montaj
  • Pasif ev sistemleri standartlarına uygun hava sızdırmazlığı

  Kullanım Kılavuzu

  Tozlu veya rutubetli alt katmanlarda veya ortam sıcaklığının 5°C’nin altında olduğu durumlarda ME901 (fırçayla uygulanabilen) veya ME902 (spreyli) Butil & Bitumlü Astar ile astarlama yapılması uygun olur.

  İç Hava Sızdırmazlık Malzemesi olarak Uygulama

  • Membran, her yüze ayrı ayrı şeritler halinde uygulanarak ve köşelerde bindirmelere izin vermek için ekstra 50 mm’lik pay bırakarak proje detayına uygun olarak kasanın iç veya dış yüzüne yapıştırılmalıdır (şekil 1A- şekil 1B). Alternatif olarak, membranı kasanın köşelerinde dikkatlice katlayarak ve en son başlangıç ve bitiş bölgelerinde kapatmak için bir bindirme oluşturarak kasa etrafına aralıksız olarak tespit edilmesi de mümkündür. Doğrama kasasına yapıştırmak için kendinden yapışkanlı bandı kullanınız.
  • FM230 Pro Pencere Köpüğü uygulandıktan sonra (gerekiyorsa) membranı şekil 2’de olduğu gibi yerleştiriniz.Gerekiyorsa, butil yapıştırıcının uygulanacağı pervaz bölgesini ME901 (fırçalı) veya ME902 (spreyli) Butil & Bitumli Astar ile astarlayınız.
  • Butil bandı kullanarak membranı pervaza/duvara yapıştırınız.
  • Şekil 3’te görüldüğü gibi bastırma rulosu ile yapışmayı güçlendiriniz.
  • Membranın dokulu (illbruck baskılı) yüzü yeniden astarlanabilir veya üzerine sıva çekilebilir.
  • Sıva kullanılacak olduğunda, illbruck ME500 Sıva Fileli Membran kullanılması tavsiye edilir (Ayrıntılar için satış ofisi ile görüşün.) Bu durumda membran, pervaza Tremco SP523 ile sıkı bir şekilde yapıştırılmalıdır çünkü membranın arkasında kalan hava cepleri sıvanın çatlamasına neden olabilir.
  • Tüm bindirme derzleri ve potansiyel hava sızıntısının olabileceği yerler (Örn. Sabitleme elemanlarının etrafları) illbruck SP523 ile yalıtılmalıdır

  Dış Hava Sızdırmazlık Malzemesi olarak Uygulama

  • Membran, her yüze ayrı ayrı şeritler halinde uygulanarak ve köşelerde bindirmelere izin vermek için ekstra 50mm’lik pay bırakarak proje detayına uygun olarak kasanın iç veya dış yüzüne yapıştırılmalıdır (şekil 1A- şekil 1B). Alternatif olarak, membranı kasanın köşelerinde dikkatlice katlayarak ve en son başlangıç ve bitiş bölgelerinde kapatmak için bir bindirme oluşturarak kasa etrafına aralıksız olarak tespit edilmesi de mümkündür. Doğrama kasasına yapıştırmak için kendinden yapışkanlı bandı kullanınız.
  • Yapışkan şeridin minimum 10mm genişliğinde bir bölgeye yapıştığından emin olunuz ve iç yüzey bitişinin açıkta kalan membranı kaplamasını sağlayınız.
  • Membranı Şekil 2’deki gibi yerleştiriniz. Gerekiyorsa, butil yapıştırıcının yerleştirileceği pervaz bölgesini astarlayınız. Butil bandı kullanarak membranı pervaza yapıştırınız.
  • Şekil 3’te görüldüğü gibi bastırma rulosu ile yapışmayı güçlendiriniz.
  • Tüm bindirme derzleri ve hava girişinin olabileceği potansiyel alanlar SP523 ile yalıtılmalıdır.

  Membranın kasa yüzüne yapıştırılması

  Butil bandın yerleştirilmesi

  Rulo ile butilin yapışmasının güçlendirilmesi

   

  Lütfen dikkate alınız.

  • Membran dış kısım derzlerinde kullanıldığında, normal dış hava şartlarında 2 ay içerisinde yalıtımlı bir kaplama/sıva sistemi ile kapatılmalıdır (UV dayanımı açısından). 
  • Sıva kullanılacak olduğunda, illbruck ME500 Sıva Fileli Membran kullanılması tavsiye edilir (Ayrıntılar için satış ofisi ile görüşünüz.) Bu durumda membran, pervaza Tremco SP523 ile sıkı bir şekilde yapıştırılmalıdır çünkü membranın arkasında kalan hava cepleri sıvanın çatlamasına neden olabilir.
  • Yapışma yüzeyleri kuru ve yağdan, gresten, tozdan ve yapışmayı önleyen diğer bileşenlerden arındırılmış olmalıdır. Bazı duvar yüzeylerinde ME901 veya ME902 Butil & Bitumlu Astar kullanılması gerekli olabilir.
  • Butil bantların bazı mastik vb. kimyasal ürünler ile birlikte kullanılması etkileşimlere neden olabilir. Bu türlü durumlar için uygulama öncesi test yapılması önerilmektedir.
  • Membran mutlaka, baskılı yüz üstte görünür olacakşekilde yerleştirilmelidir.

  Teknik Bilgi

  Özellik                               Standart             Sonuç                                                                        
  Yapı malzemesi sınıfı  DIN 4102  B2 (Normal alev alır)
  Su buharı geçirgenliği   DIN 4108-3                                 Bağıl neme bağlı olarak sd değeri 0,21-15 m aralığında değişir, ve akıllı bir nem bariyeri görevi görür.
  Butil yapışma dayanımı 12 N/25mm
  Kendinden yapışkanın yapışma dayanımı 12 N/25mm

  Klasik yapı malzemeleriyle uyumluluk

    DIN 52452

                 

  Uygun 
  Sıcaklık dayanımı  -40°C ile +100°C arası
  Uygulama sıcaklığı +5°C ile +45°C arası
  Saklama süresi  1 yıl
  Şiddetli yağmura karşı sızdırmazlık    EN 1027 >600 Pa
  UV dayanımı  Yaklaşık 2 ay
  Hava sızdırmazlığı

    DIN18542               EN 1026   

   < 0,1 m3/[h.m.(daPa).n]

   

   

  Diğer TREMCO ILLBRUCK ürünlerinden..
  Diğer Bant Grubu ürünlerinden..
  Aktual Metal İnş. San. ve Ltd. Şti

  Yüksek kalite ve kusursuz hizmet anlayışı ile hızla büyüyoruz. İhtiyacınız olan tüm uygulamalarda buradayız.

  +90 216 309 7373
  İş Birliklerimiz

  YAKLAŞIMIMIZ
  Keşif

  Keşif her işin başıdır. Ortamın havasını bilmeden fikir yürütemezsiniz.

  Projelendirme

  İletişim tecrübesine sahip ekibimiz sizi çok iyi anlayarak projelendirir.

  Tasarım

  Hayal ettiğinizi karşınızda görmek nasıl bir his biliriz.

  İmalat

  Yüksek tecrübe ve tüm titizlikle tasarıma bağlı kalırız.

  Montaj

  Şartlar ne olursa olsun zamanında montajlayarak, işimizin sonundaki tebessümünüze hayranız.

  Hizmetlerimiz