PrimeBond

Primebond, yıllık 5 milyon metrekarelik üretim kapasitesi, hayal gücümüzle sınırlı renk seçenekleri ile sektör paydaşlarında kabul FRB1 ve B2 sınıfı alüminyum kompozit panel markasıdır. 

Bilgi / Teklif İste
Aşağı Kaydır

 

Aluminyum kompozit panel, iki adet alüminyum levha ve arasındaki düşük yoğunluklu polietilen dolgunun birleşiminden oluşan yapı malzemesidir. Yapıştırıcı granül ile polietilenin alüminyum levhaya yapışması sağlanmaktadır. Üst alüminyum levhanın boyalı olmasından dolayı üstün yüzey dayanımına sahiptir.

Hafiflik, estetik görünüş, hızlı ve kolay montaj, yüksek ses ve ısı izolasyonu, çok çeşitli renk ve esnek proje uygulanabilirliği en belirgin özelliklerindendir.

Bina iç ve dış cephelerinde, dekorasyon uygulamaları, reklam panoları başlıca kullanım alanlarıdır.

Kompozit panel üretiminde kullanılan tüm malzemelerin geri dönüşüm olanağı vardır.

2013 yılında tesisimize dahil edilen yıllık 4.500.000 m²  kapasiteli alüminyum  kompozit panel hattında 0,20 ila 0,50 mm kalınlığı ve 1.000 ile 1.500 mm genişliğindeki levhalardan üretim yapılabilmektedir.

SGS tarafından sertifikalı A2 ve B1 yanmaz üretimimize ek olarak tesisimiz TSEK, ISO 9001:2015, OHSAS 18001:2007,  ISO ÇYS 14001:2005 sertifikalarına da sahiptir.

Primebond, Alüminyum Kompozit Panel, iki adet alüminyum levha ve arasındaki düşük yoğunluklu polietilen malzemenin birleşimin oluşan, nitelikli bir yapı malzemesidir. Üst alüminyum levha yüzeyinde, PVDF kaplaması sayesinde üstün yüzey dayanımına sahiptir. Yapılarda iç mekan ve cephelere kaplandığında elde edilen özgün estetik görünümle birlikte, ses ve ısı yalıyımı da sağlanmış olur. Esnek uygulama prosesi, yüksek korozyon dayanımı ve bakım kolaylığı ile yapı sektörünün takdirini kazanmış, yüzey bakım / temizliği çok kolay, nitelikli cephe dizayn malzemesidir.

 • Primebond Alüminyum Kompozit Panel'ler, üretildiği her iki sınıfta da alındığı tarihten itibaren 20 yıl garantilidir.
 • Total Levha Kalınlığı: Standart 4mm olup, 2 mm - 6 mm aralığında kalınlıklarda özel üretim yapılabilmektedir.
 • Standart Panel Ebatları: 1.250 mm x 3.200 mm | 1.500 mm x 3.200 mm
 • Özel Üretim Panel Ebatları: Boy : Max. 6000 mm |    En: 1.000 mm - 1.250 mm - 1.500 mm

Alüminyum Kompozit Panel, ön işlem yapılmış boyalı iki alüminyum levha arasına düşük yoğunluklu polietilen çekirdeğin ileri teknoloji yöntemi kullanılarak yapıştırılmasıyla oluşmuş kompozit bir yapı malzemesidir. Kompozit panel hafif alüminyum esaslı olmasına karşın metal sağlamlığını bir arada sunan, üstün düzgünlük, titreşimi absorbe etme, aşırı dayanıklılık ve bakım kolaylığı sunan bir yapı malzemesidir.

                Kompozit Panelin Avantajları

 

 • Tasarımda özgürlük, esneklik sağlar.
 • Diğer cephe elemanlarına göre daha hafif daha ince kalınlıkta olmasına karşın metal sağlamlığı sağlar.
 • Üstün düzgünlük özelliğine sahiptir.
 • Zengin renk çeşitliliği ve esnek tasarım kabiliyeti sunar.
 • Taşınması kolaydır.
 • Bakım ve temizlik kolaylığı sağlar.
 • Bozuk cephe kusurlarını örter.
 • Paslanma, çürüme olayları yaşanmaz.
 • Deprem açısından güvenilir yapı malzemesidir. Binaya ek yük getirmez.
 • Çevreye ve doğaya zararlı bir etkisi yoktur.
 • Hammaddelerin geri dönüşüm imkanı vardır.
 • Montaj süresi kısadır.
 • Uzun vadede sağladığı avantajlarla ekonomiktir

Koruyucu Bant

Kompozit Panelde kullanılan koruyucu folyo, ürünün fiziksel özelliklerini kaybetmeden kullanılacağı noktaya ulaştırılmasını sağlar. UV dayanımı yüksektir. Çıkartılması kolaydır. Çıkartıldığında yapışkan izi bırakmaz. ROHS standartlarına uygundur. Montajı tamamlanan Kompozit Panel 180º açıyla sökülmelidir.

Kompozit Panel Sevkiyat ve Palet

Kompozit Paneller kuru bir alanda normal şartlar altında stoklanmalıdır. Konulduğu zeminden su ve nem almamalıdır. Stoklanma süresi 6 aydan fazla olmamalıdır. Kompozit paneller üst üste 6 paletten fazla olmamalıdır. Kompozit Paneller herhangi bir müşteri talebi olmadığı durumlarda 50 ve 100’er adetlik standart ölçülerde paletlenmektedir.

Kompozit Panel Montaj Yönü

Kompozit Panel montajında dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de; koruyucu folyo üzerinde bulunan ok yönlerinin aynı doğrultuda olmasıdır. Koruyucu folyo da belirtilen bu ok yönleri alüminyumun boyanma işlemi yönünü ve alüminyum kompozit panel üretiminde üretim doğrultusunu gösterir. Ok yönleri farklı kullanıldığı durumlarda aynı renk üzerinde farklı tonların oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bu durumun olmamasına karşılık, aynı doğrultuda montajın yapılmasını öneririz.

Kompozit Panel Temizlik Bakım

Kompozit Panel yılda en az bir defa ılık deterjanlı su ve yumuşak temizleme bezi ile temizlenmelidir. 40 ºC üzeri sıcaklıkta temizleyici sıvı kullanılmamalıdır. Bu boya üzerinde kalıcı leke birikintilerine sebebiyet verebilir. Kullanılan bütün temizlik ajanlarının PH’ı 5-8 aralığında olmalıdır. Güçlü alkali temizleme ajanları kesinlikle kullanılmamalıdır. (Potasyum Hidroksit, Sodyum Karbonat, Kostik Soda…)Aynı şekilde güçlü asidik temizleme ajanları ve aşındırıcı ajanlar da kesinlikle kullanılmamalıdır.

Diğer AKPA ürünlerinden..
Diğer Alüminyum Kompozit Panel ürünlerinden..
Aktual Metal İnş. San. ve Ltd. Şti

Yüksek kalite ve kusursuz hizmet anlayışı ile hızla büyüyoruz. İhtiyacınız olan tüm uygulamalarda buradayız.

+90 216 309 7373
İş Birliklerimiz

YAKLAŞIMIMIZ
Keşif

Keşif her işin başıdır. Ortamın havasını bilmeden fikir yürütemezsiniz.

Projelendirme

İletişim tecrübesine sahip ekibimiz sizi çok iyi anlayarak projelendirir.

Tasarım

Hayal ettiğinizi karşınızda görmek nasıl bir his biliriz.

İmalat

Yüksek tecrübe ve tüm titizlikle tasarıma bağlı kalırız.

Montaj

Şartlar ne olursa olsun zamanında montajlayarak, işimizin sonundaki tebessümünüze hayranız.

Hizmetlerimiz