Technowoll Taşyünü

Enerji verimliliği, ısı ve ses yalıtımında kullanılan yapı malzemesidir.

Bilgi / Teklif İste
Aşağı Kaydır

 

Neden  Technowoll ?

  • Enerji Verimliliği : Bizler enerji verimliliği yüksek ürünler üreterek, artan enerji sarfiyatının tasarrufunda önemli bir rol oynuyoruz. Yaşanan ısı kaybı, artan enerji tüketimi ve Co2 salınımının da azalmasına katkıda bulunuyoruz. Taş Yünü -55 +760 derece arasında kullanılabilir. EN normlarına göre yanmaz malzemeler olan A1 sınıfındadır. Isı iletkenlik değeri λ<0,036W/Mk dır. Su buharı difüzyon direnci μ=1 dir.
  • Yangın Güvenliği: Taşyünü 750 derece yanma sıcaklığı ve yüksek sıcaklıklarda da yalıtım özelliğini muhafaza etmesi ile arkasında kalan malzemelerin ısınmasını ve tutuşmasını engeller. Yangının hızlı yayılmasına engel olarak insan hayatı için çok önemli olabilecek kaçış ve müdahale zamanını kazandırır. Zaman içinde izolasyon değeri düşmez. Çürümez, bozulmaz, bakteri üretmez. Korazyona uğramaz paslanmaz.
  • Ses Yalıtımı: Ses Yalıtımı, Akustik Yalıtımı ve Titreşim Engelleme maksadı ile de kullanılır. %40-90 arası Ses Yalıtımı sağlar. Doğal malzemelerden üretildiği için zaman içinde yaşlanmaya ve bozulmaya maruz kalmaz. %96'sı doğal taşlardan üretildiği için ekolojiktir. 40-200 kg/m³ yoğunluk aralığında 25-200mm kalınlık aralığında levha, plaka, dökme şeklinde kaplamasız, bir yüzü alüminyum folyo kaplı, siyah veya sarı cam tülü kaplı olarak satandart 600mmx1200mm ebatlarında üretilmektedir. İstenildiğinde özel ölçülerde de üretim

TAŞYÜNÜ ÖZELLİKLERİ

İnorganik ham madde olan volkanik bazalt taşının 1400-1500 C de eritilerek elyaf haline getirilmesi ve fiziksel özelliklerini geliştirmek için %4 den az miktarda organik bağlayıcı eklenerek pişirilmesi ile üretilir.Isı yalıtımı, ses yalıtımı, akustik uygulama, yangına karşı koruma maksadı ile kullanılır Isıl iletkenlik değeri =0,036 W/Mk den düşüktür % 40-90 arasında ses yalıtımı sağlar EN normlarına göre yanmaz malzemeler olan A1  sınıfındadır -55 +760 C aralığında kullanılabilir.Su buharı difüzyon direnci =1 dir. Doğal malzemelerden üretildiği için zaman içinde yaşlanmaya ve bozulmaya maruz kalmaz.Zaman içinde izolasyon değeri değişmez.Rutubete karşı dayanıklıdır, çürümez, bozulmaz, bakteri üretmez. Korozyona uğramaz, paslanmaz %96'sı doğal taştan imal edildiği için ekolojiktir

 

TECHNOWOOL TAŞYÜNÜ ÖZELLİKLERİ

40-200 kg/m3 yoğunluk aralığında 25-120 mm kalınlık aralığında

Levha, plaka, şilte, dökme şeklinde kaplamasız, bir yüzü aluminyum folyo, siyah cam tülü, sarı cam tülü kaplı olarak.Standart olarak 600x1200 mm ebatlarında üretilmektedir.

Ayrıca müşteri talebine göre özel ölçülerde üretim de mümkündür

 

MANTOLAMA LEVHASI: Sıvalı dış cephe sistemleri için üretilen kaplamasız yüksek yoğunluklu saç örgülü taşyünü levhadır. PE shrink ambalajlarda satılır. Binaların dış cephelerinde ısı ve ses yalıtımı, yangın dayanımı maksadı ile kullanılır.Taş yünü mantolama levhaları bina cephesine çimento bazlı yapıştırma harcı ile şaşırtmalı olarak yapıştırıldıktan sonra özel yalıtım tespit dübelleri ile cepheye ankrajlanır. Üzerine çimento bazlı alt astar sıva, sıva filesi ve ikinci kat astar sıva uygulanarak dekoratif son kat için donatı katmanı oluşturulur. Donatı tamamen kuruduktan sonra dekoratif katman veya kaplama uygulanır.

 

Diğer İzolasyon Malzemeleri ürünlerinden..
Aktual Metal İnş. San. ve Ltd. Şti

Yüksek kalite ve kusursuz hizmet anlayışı ile hızla büyüyoruz. İhtiyacınız olan tüm uygulamalarda buradayız.

+90 216 309 7373
YAKLAŞIMIMIZ
Keşif

Keşif her işin başıdır. Ortamın havasını bilmeden fikir yürütemezsiniz.

Projelendirme

İletişim tecrübesine sahip ekibimiz sizi çok iyi anlayarak projelendirir.

Tasarım

Hayal ettiğinizi karşınızda görmek nasıl bir his biliriz.

İmalat

Yüksek tecrübe ve tüm titizlikle tasarıma bağlı kalırız.

Montaj

Şartlar ne olursa olsun zamanında montajlayarak, işimizin sonundaki tebessümünüze hayranız.

Hizmetlerimiz